Muthing > Informacje > Kosiarki bijakowe Müthing w detalach

Kosiarki bijakowe Müthing w detalach

detal
1

Wysokiej jakości wahadłowe klapy ochronne ze stali sprężynowej zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi, osobom trzecim i ciągnikowi. Ciała obce są skutecznie zatrzymywane, co ogranicza ewentualne szkody.

detal
2

Certyfikat TÜV na wyrzut kamieni gwarantuje, że dołożono wszelkich starań w celu zagwaranto- wania bezpieczeństwa użytkownikowi oraz osobom przebywającym w otoczeniu roboczym kosiarki bijakowej. Odstępy bezpieczeństwa zmniejszają się tym samym do 2 m obok maszyny oraz 8 m z przodu i z tyłu maszyny.

detal
3

Stal drobnoziarnista to materiał, z którego wy- konano kosiarki bijakowe firmy Müthing. Doskonałe parametry ścieralności i wysoka wytrzymałość um- ożliwiają konstruowanie lżejszych maszyn. Mniejsze obciążenia dla ciągnika i podłoża.

detal
4

Płetwa rekina ma właściwości samoczyszczące i jest wymienna. Zapewnia równomierne rozdrob- nienie wszystkich cząsteczek. Długi materiał jest
w trakcie przepływu kierowany przez rotor do dru- giego cięcia, a materiał już rozdrobniony po prostu przechodzi przez rotor. Rezultat: homogeniczna struktura zmulczowanego materiału.

detal
5

Mechaniczny przesuw boczny umożliwia dopasowanie mulczera do śladu ciągnika lub poprzeczne przemieszczenie urządzenia. Usta- wienie można wprowadzić ręcznie w przypadku stałej pozycji roboczej bez dodatkowych wymagań dotyczących ciągnika.

detal
6

Hydrauliczny przesuw boczny* daje możliwość pracy wokół słupków i drzew lub pracy z maszyną odsuniętą od toru ciągnika. Na poboczach dróg i skarpach ciągnik pozostaje na nawierzchni jezdni, natomiast kosiarka bijakowa może pracować obok.

detal
7

Wolnobieg w przekładni / silniku olejowym chroni rotor przed gwałtownym hamowaniem, a ciągnik przed zbyt wysokim momentem obrotowym przy wyłączonym wałku przekaźnikowym. Błędna obsługa napędu nie jest już możliwa.

detal
8

Kozioł przedni/tylny* daje możliwość zamoco- wania przed lub za ciągnikiem, bez dodatkowych czynności montażowych. W zależności od przez- naczenia i modelu ciągnika należy zdecydować, czy montaż będzie przeprowadzony z przodu, czy z tyłu.

detal
9

Automatyczny naciąg pasa napina pas napędowy niezależnie od tego, czy jest zimny, czy ciepły, nowy, czy już dotarty. Po ustawieniu napręże- nia jest ono automatycznie utrzymywane na tym samym poziomie.

detal
10

Łożyskowanie walca wsporczego Starinth® to niezwykle wytrzymałe łożyskowanie walca wsporczego marki Müthing. Niewymagające smarowania łożysko zostało zabezpieczone uszczelnieniem labiryntowym i umieszczone w zespole, który jest zawieszony w obudowie o kształcie gwiazdy i zabezpieczony przed skręcaniem. Oddziaływania na łożysko są zminimalizowane dzięki kształtowi gwiazdy, a żywotność łożyska została zoptymalizowana.

detal
11

Regulacja wysokości walca wsporczego / kół podporowych* umożliwia ustawianie różnych głębokości roboczych. Tak samo możliwe do zmulczowania są resztki pożniwne, jak i darń z bujną zielenią.

detal
12

Walec wsporczy z bezstopniową regulacją wysokości umożliwia precyzyjne ustawienie wysokości cięcia w każdym terenie. Walec wsporczy o regulowanej wysokości umożliwia uzyskanie równomiernego obrazu koszenia z pasami wskazującymi kierunek jazdy i optymalnym rozprowadzeniem zmulczowanego materiału – regulacja dokonywana jest za pomocą kilku prostych ruchów.

detal
13

Styczne uchwyty narzędzia roboczego unoszą rotor nad przeszkodami i chronią go przed niewyważeniem. Podłączenie do rotora zostało udoskonalone dzięki dłuższemu szwowi spawalniczemu, co zapobiega zerwaniu uchwytów narzędzi roboczych.

detal
14

Wirnik z podwójną spiralą zapewnia równomierną pracę rotora. Zmniejsza to zużycie paliwa i jednocześnie minimalizuje obciążenie układu przeniesienia napędu. Okres użytkowania przekładni i wałków przekaźnikowych ulega wydłużeniu. Wewnętrzne łożyskowanie i wystające obudowy łożysk pełnią funkcję ochrony przed ciałami obcymi i nawijaniem.

detal
15

Nóż na szekli wykonany ze stopu twardego typu M to efektywne narzędzie nadające się do każdego zastosowania podczas pielęgnacji terenów zielonych. Proste ostrze ze stali HARDOX® gwarantuje równomierne rozdrobnienie materiału zielonego oraz dużą wytrzymałość eksploatacyjną. Szekla zapewnia nożowi niezbędną swobodę ruchu, pozwalającą omijać ciała obce.

detal
16

Nóż łopatkowy typu M* Stosowany do lżejszego materiału w pielęgnacji terenów zielonych, w celu uzyskania równomiernie rozdrobnionej materii zielonej również dla powierzchni, w przypadku których aspekt wizualny odgrywa dużą rolę. Idealne podawanie materiału dzięki aerodynamicznemu kształtowi łopatki.

detal
17

Bijak młotkowy typu M Narzędzie wyróżnia się dużą wytrzymałością na zużycie oraz siłą przebijania. Bijak młotkowy typu M zapewnia zarówno czyste cięcie trawy, jak i doskonałe rozdrobnienie zdrewniałych gałęzi krzewów.

detal
18

Nóż na szekli typu M* ma zastosowanie tam, gdzie należy spodziewać się częstego kontaktu z ciałami obcymi. Szekla zapewnia nożowi niezbędną swobodę ruchu, pozwalającą ominąć ciała obce. Chroni to przed uszkodzeniem i umożliwia bezproblemową pracę.

detal
19

Potrójne noże typu Y* wymagają użycia niewielkiej siły i mogą być stosowane zamiennie z bijakami młotkowymi typu M. Generują mniejszy ruch powietrza, co ogranicza zanieczyszczenie pyłem.

detal
20

MU-Vario® System umożliwia dopasowanie mulczera do aktualnych warunków dzięki zoptymalizowanemu kształtowi wlotu i obudowy oraz bezstopniowej regulacji dokładności rozdrobnienia i rozwłóknienia.

detal
21

Mechaniczne zabezpieczenie najazdowe (wysięgnik boczny) zapobiega uszkodzeniom w przypadku kolizji. Rozwiązanie to nie wymaga dodatkowych ustawień, zabezpieczenie najazdowe jest dopasowane do kosiarki bijakowej. Bez ryzyka przypadkowego przestawienia lub niewłączenia – zabezpieczenie najazdowe jest zawsze gotowe do działania. Patent firmy Müthing.

detal
22

Hydrauliczne zabezpieczenie najazdowe* (wysięgnik boczny) oferuje indywidualne możliwości. W przypadku lżejszego ciągnika lub grubego krzewu wystarczy ustawić ciśnienie uruchomienia odpowiednio do zadań i przewidywanych prac: dopasowanie jest trwałe i niezawodne.